Warmtetarieven 2026
| Tarieven incl. btw | Tarief ACM 2026 | Tarief 2026 Polderwarmte |
| Variabele kosten (voor het verbruik) | € 40,97 per GJ* | € 40,97 per GJ* |
| Vaste kosten (vastrecht) (voor de aansluiting) | € 615,66 per jaar | € 615,66 per jaar |
| Meettarief (voor de aansluiting) | € 33,73 per jaar | € 33,73 per jaar |
| Huurtarief warmteafleverset (voor de aansluiting) | € 178,51 per jaar | € 178,51 per jaar |
Variabele en vaste kosten
De warmtetarieven bestaan uit ‘kosten voor verbruik’ en ‘kosten voor de aansluiting’.
Kosten voor het verbruik: de prijs per GJ
Dit is de prijs per GJ, de eenheid voor warmteverbruik in Gigajoules. De warmtemeter stelt vast hoeveel warmte er wordt geleverd in GJ. Dit is volledig afhankelijk van uw verbruik.
Vaste kosten
Naast het variabel tarief betaalt u ieder jaar vaste kosten voor de warmte-aansluiting. Deze kosten zijn als volgt opgebouwd:
- Vaste kosten (voorheen het ‘vastrecht’): vaste kosten voor de instandhouding en onderhoud van het warmtenet en de warmtelevering;
- Het meettarief: vaste kosten voor meten van het warmteverbruik, inclusief de warmtemeter in de warmteafleverset;
- Huurtarief warmteafleverset (voorheen ‘Huur en netonderhoud’): dit zijn kosten voor huur van de warmteafleverset, service aan en uiteindelijke vervanging van uw warmteafleverset.
Maandelijkse voorschotbedragen
Wanneer u een jaarafrekening ontvangt, bepalen wij op basis van je verbruik en het actuele warmtetarief, uw nieuwe maandelijkse voorschotbedrag. U ontvangt een jaarafrekening aan het einde van de verbruiksperiode. Wanneer dat is, kan je bijvoorbeeld vinden op de vorige jaarafrekening of op het verbruikskostenoverzicht (VKO). U kunt uw voorschotbedrag eventueel door ons laten aanpassen.
Let op: als uw verbruiksperiode niet op 1 januari is begonnen, ziet u op uw jaarafrekening twee tarieven terug: het tarief van het voorgaande kalenderjaar en het tarief in het huidige kalenderjaar.
De Warmtewet en de Autoriteit Consument en Markt
Kleinzakelijk gebruikers (<100 kW) vallen onder de Warmtewet en ACM
In Nederland is sprake van een gereguleerde markt voor duurzame warmte. De overheid heeft in de Warmtewet onder andere vastgelegd hoe tarieven tot stand komen.
De ACM (Autoriteit Consument & Markt)
- stelt elk nieuw kalenderjaar de maximumtarieven voor warmte vast;
- ziet er namens de overheid op toe dat de Warmtewet wordt nageleefd;
- controleert dat warmtebedrijven niet teveel winst maken.
In de Warmtewet staat dat de ACM de tarieven moet koppelen aan de gasprijzen. Op de website van de ACM is uitgebreide informatie te vinden over de methodiek die de ACM hiervoor hanteert.